Ośrodek Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych sp. z o.o. w Rzeszowie powstał w 1999 roku na wniosek Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie oraz Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Krośnie.
Firma posiada trzy placówki w Rzeszowie, Krośnie i Tarnobrzegu.
Ośrodek jest największą instytucją szkoleniową dla pielęgniarek i położnych na terenie Polski biorąc pod uwagę potencjał dydaktyczny i organizacyjny oraz liczbę uczestników szkoleń.
Jest organizatorem szkoleń specjalizacyjnych, kursów kwalifikacyjnych, specjalistycznych i dokształcających dla pielęgniarek i położnych na terenie całej polski.
Nasza firma ma jeden główny i często powtarzany cel: Podnosić jakość kształcenia! Świadoma edukacja ma tworzyć lepsze pielęgniarstwo. Naszą wizją jest nieustanny rozwój. Chcemy zwiększać świadomość medyczną i profilaktyczną oraz podnosić jakość szkoleń.
Do podstawowych wartości, którymi kierujemy się w biznesie zaliczamy przede wszystkim uczciwość i motywację. Dostarczanie najwyższej jakości szkoleń przez wykwalifikowaną kadrę, ściśle wpisuje się we wskazane wartości, gdyż bycie uczciwym wobec pracowników przekłada się na mądre motywowanie i szansę samorealizacji.
Ośrodek Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie został zawiązany na podstawie Uchwały nr 224/II Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych z siedzibą w Rzeszowie z dnia 09.09.1999 roku i Uchwały Nr 27/II/99 Nadzwyczajnego Posiedzenia Okręgowej Rady Pielęgniarek i Położnych w Krośnie z dnia 3.09.1999 roku. Został zarejestrowany jako spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wspólnikami tej działalności gospodarczej jest Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie i Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Krośnie, zaś władzami Spółki zostały Zgromadzenie Wspólników i Zarząd Spółki. Siedzibą Spółki stało się miasto Rzeszów.
Ośrodek Kształcenia Podyplomowego został powołany do prowadzenia kształcenia podyplomowego pielęgniarek i położnych w trybie i na zasadach określonych obowiązującymi w tym przedmiocie przepisami oraz analizowania potrzeb w zakresie kształcenia podyplomowego, zwłaszcza analizy zapotrzebowania na poszczególne rodzaje kwalifikacji zawodowych. Osiągnięty dodatni wynik finansowy za rok obrotowy jest przekazywany w postaci dywidendy do właścicieli tj. Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Rzeszowie i Krośnie. Środki te zostają wykorzystane na działalność statutową Izb – dofinansowanie do szkoleń pielęgniarek i położnych. Wybór tego organizatora przyczynia się do zwiększenia puli środków na dofinansowania do szkoleń w następnym roku kolejnym pielęgniarkom i położnym. W przypadku wyboru tożsamych szkoleń w firmach konkurencyjnych wypracowane zyski tylko i wyłącznie zasilają majątek tych przedsiębiorców.